První kapitola parodie stmívani ► Zde ◄ přečti si a napiš svůj názor :)
Spřátelíš ??? ► Zde ◄

piercing uší, roztahování, tunely INFO

14. august 2011 at 11:18 | xkajiiikax |  ♥_♥Ušíí♥_♥
PIERCING UCHA (zde jsou vhodné jakékoli šperky, fantazii se meze nekladou)

piercing ucha www.marre.czPro piercing lalůčku ušního boltce se hodí jakákoliv ozdoba, ať je to kroužek, labretka, banánek, činka atd...typy ozdob na ostatní části ucha záleží na místě vpichu. Je vhodné dbát na to, aby šperk nebyl v počáteční fázi příliš těžký a nezatěžoval místo vpichu. Pro piercing ušní chrupavky se hodí labrety nebo barbelly (činky, mikročinky), podkovy, kroužky. Pro piercing Tragus - chrupavky u vchodu do ušního kanálu lze použít krátkou labretu. Ovšem vpichy do chrupavky se všeobecně považují za velmi bolestivé.
Za normální situace se hojí piercing v ušním lalůčku během 10 týdnů. V případě piercingu chrupavky se doba hojení výrazně prodlužuje až na jeden rok (chrupavky nemají cévní zásobování). Doporučuje se v době hojení nevyndávat šperk, aby se nestírala vrstva epitelových buněk. Hojení probíhá zhruba jako u piercingu pupíku. Dá se v podstatě říci, že komu se vpich ucha hojil bez problému, ten se nemusí stresovat při hojení jakéhokoliv jiného piercingu.
Detajly o péči o piercing jsou ZDE.
Pierceři celkem neradi doporučují nošení těžkých naušnic zavěšených na tenkých drátkách. Postupem času může dojít k protržení pouze samotnou vahou šperku.
Velkým dilematem piercerů býva klasické nastřelování naušnic. Výhodou je minimální bolestivost, šperk se zostřeným koncem tkání sice projede jako máslem, nicméně tkáň si nestihne "zvyknout" na cizí předmět, což zhoršuje hojivost. Nevýhodou také bývá snížená manipulace, vzhledem k velikosti ústí nastřelovací pistole. To může ovlivnit přesnost symetrie vpichu. Zde se také dostáváme k zvláštnímu paradoxu. Rodiče obvykle nemívají problém s piercingem dvouměsíčního dítěte problémy, ale u čtrnáctiletého jim totéž vadí mnoho.
FLASH - TUNELY (vhodné šperky: roztahováky a poté tunely, plugy)

Šperky na roztahování ušních lalůčků pocházejí z Afriky a Asie. Toužíte-li po větší než malé dírce v uchu, tak do již existujícího a úplně zahojeného otvoru (dírky v uchu) se postupně vkládají větší a těžší šperky nebo k roztahování určené roztahováky. Přitom čím pomaleji a trpělivěji postupujete, tím děláte lépe. Nedochází tak ke zbytečným zranění. Během postupného roztahování je bolest minimální, je však možné, že dojde k drobným oděrkám. Při neodborném a příliš zbrklém roztahování může dojít k natr­žení tkáně a nás­lednému zjizvení, což další roztahování zpomaluje a činí bolesti­vým, nemluvě o riziku infek­ce. Na snadnější roztahování lze dopuručit speciální chirurgický lubrikant Surgilube, k dostání například ZDE. Když je dírka roztažená do požadovaného rozměru, je již možné vložit tzv. flash nebo-li tunel, či plug (to samé, ale s výplní, ne duté)... Na trhu jsou flashe z chirurgické oceli, titanu, bioplastu, akrylátu, ale i dřeva či rohoviny.
A co když se rozhodnete flash/tunel vyndat? Ušní dírky roztažené do 8 mm se po vyndání šperku stáhnou zpět. V přípa­dě větších tunelů zůstává v lalůčku viditelný otvor. Dá se však jednoduše chirurgicky naříznout a zašít.
Extrémním způsobem je vyříznutí kusu tkáně speciálním "vykrajovátkem", tzv. puncherem. Toto je maximálně bolestivé, díra je nevratná, riziko infekce obrovské.
Po vyjmutí plugu se dírka nikdy úplně nestáhne, nad 8mm průměr téměř vždy zůstane památka, která nebývá moc estetická. Obzvláště došlo-li při roztahování k prasklinkám, zůstanou ztvrdlé jizvičky. Při stahování větších průměrů je dobré používat opačnou metodu, vkládat menší a menší průměry šperků.
Častým problémem bývá špatné umístění prvotní dírky. Zejména u ušních lalůčků může být příliš dole, což znamená, že při velkých průměrech může dojít k roztržení lalůčku, či příliš na straně - není kam roztahovat nebo tunel prostě tlačí na chrupavku nebo krk. Je proto nutné neroztahovat a dírku přepíchnout. V případě roztržení je vhodné navštívit chirurga kvůli sešití, ten vás nejenže nepochválí, ale zákrok si nechá také řádně zaplatit.
Roztahovat je možné i chrupavky, nejčastěji uší nebo nosu. Akorát vše více bolí a déle trvá.

typy piercingů uchaTypy ušních piercingů:

1) Helix - piercing na vnějším horním okraji ušního boltce
2) Industrial - části ušního boltce jsou spojeny dlouhou činkou
3) Rook/Daith - piercing skrz různé chrupavčité záhyby v ušním boltci
4) Conch orbital
5) Tragus - většinou malý kroužek vpíchnutý do trojúhelníkového chrupavčitéh výčnělku před vnějším zvukovodem
6) Snug - piercing probíhající paralelně k vnějšímu Helixu
7) Conch - piercing skrz vnitřní ušní boltec
8) Antitragus - také malý kroužek vpíchnutý do trojúh. chrup. výčnělku, ale naproti tragusu.
9) Lobe


tunely www.marre.czpiercign ucha www.marre.cz

Zdroj: www.marre.cz

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Zeman Zeman | Web | 29. june 2014 at 13:24 | React

http://www.anchor-piercing.cz/

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama