První kapitola parodie stmívani ► Zde ◄ přečti si a napiš svůj názor :)
Spřátelíš ??? ► Zde ◄

Piercing nosu INFO

14. august 2011 at 10:50 | xkajiiikax |  ♥_♥Nos♥_♥

PIERCING NOSU (vhodný šperk: nostrila, kroužek, podkova)
piercing nosu

Nečastěji vyskytujícím se piercingem je Nostril piercing, tedy piercing nosních křídel - z boku nosu. Je poměrně bolestivý, hojí se i až 6 měsíců. Nos je napojen na slzné kanálky, takže by vás neměl překvapit samovolný únik slz při aplikaci.
Dalším velmi žádaným je tzv. Septum piercing, který se aplikuje do pohyblivé části oddělující nosní přepážky. Není tak bolestivý, hojí se zhruba 2-3 měsíce. Propíchnuta není sama nosní přepážka, ale pouze část kůže pod ní. Tento piercing není vhodný pro každého, ne každý má dostatek kůže pod chrupavkou. Je také velice náročný na aplikaci z důvodu nutné symetrie. Zde je možné použít i malé plugy či flashe, ale VELICE opatrně, pomaleji než u roztahování ušních dírek, hrozí roztržení či vyhojení.

Dále je tu piercing s názvem Bridge, který se aplikuje na hřbetu nosu (mezi očima). Jelikož zde není dostatek volné kůže, tento typ piercingu se může dřive či později přirozeně vyhojit.Je také náročný na symetrii. Bez speciálních kleští je prakticky nemožné ho bezchybně aplikovat.
Piercing nosu nevyžaduje zvláštní péči, u někoho může být výhodou dětský olejíček, který si kápnete do zevního ústí piercingového kanálku a šperkem pak opatrně lehce zakroutíte, aby se olejíček dostal i dovnitř. Krusty ze zaschlého tkáňového sekretu, které se usazují na konci šperku, pravidelně opatrně odstraňujte např. novým čistým měkkým zubním kartáčkem nebo čímkoli, co vám bude nejvíce vyhovovat. Piercing udržujte v čistotě, spěte na čistém polštáři, na noc si zpočátku můžete šperk přelepovat malým kouskem náplasti, aby vám v noci nevypadl (to se týká zejména šperků zakončených na části uvnitřpiercing nosu www.marre.cznosu drobnou kuličkou. Se šperky, které jsou uvnitř nosu zakončeny zahnutím či spirálou, tento problém většinou nebývá.). Šperk nevyndávejte a ani jej neměňte za jiný, dokud nebude piercing zcela zhojen (to může trvat několik týdnů, u někoho i měsíce). Manipulací se šperkem by totiž mohlo dojít k poranění piercingového kanálku a proces hojení by byl narušen. U zhojeného piercingu mezi nosními dírkami kontrolujte utažení kuliček pro možnost vdechnutí uvolněné kuličky nosem.

Doba hojení piercingů nosu je cca 2 měsíce do tzv. klidového stavu a dalších cca 6 měsíců pro úplné vyhojení. Nebývají s ním téměř nikdy problémy. Je potřeba si dávat větší pozor při smrkání, při převlékání dávejte dobrý pozor, abyste za piercing nezavadili a nevytáhli jej z nosu. Následné nasazení do čerstvé rány je totiž kvůli zahnutemu tvaru šperku do nosu (nostrily) poměrně komplikované a pro nevybaveného a nezkušeného uživatele téměř nemožné. Pokud je šperk jen povytažen, zkuste ho šetrně zasunout zpět. Pokud to nejde nebo je vytažen úplně, okamžitě kontaktujte piercera a domluvte se na možnosti jeho znovunasazení. Pokud není možné přijít během několika málo hodin, je dobré si do dírky po piercingu strčit jiný šperk, aby se dírka úplně nezatáhla. Pro tento účel jsou nejvhodnější tenké rovné náušnice.

piercing nosu www.marre.czpiercing nosní přepážky www.marre.czbridge piercing

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement