První kapitola parodie stmívani ► Zde ◄ přečti si a napiš svůj názor :)
Spřátelíš ??? ► Zde ◄

Piercing jazyka INFO

14. august 2011 at 10:28 | xkajiiikax |  ♥_♥Jazyk♥_♥

Piercing jazyka (ideální šperk: činka)

tongue piercing

Jazyk je svalový orgán tvořen 2 skupinami svalů. Uprostřed jazyka probíhá vazivová vrstva, na kterou se upínají svaly ovládající hybnost jazyka a naopak z ní vychází skupina svalů, jež mění tvar jazyka. Hranice mezi kořenem a tělem tvoří lomená čára, v jehož hrotu je místo vhodné pro umístění piercingu. Krevní cévy, tj.tepny a žíly, jsou umístěny po jeho bocích, patrné jsou zejména mohutnější žilní pleteně po obou stranách. Na povrchu jazyka jsou umístěny četné chuťové pohárky, takže piercing nevyvolává poruchu chuti. Na spodní straně jazyka kromě modravě prosvítajících žil je typická uzdička, tj. vazivový pruh ve středu jazyka, z obou stran je patrný vývod podčelistní slinné žlázy. V hloubi taktéž probíhají nervy. Piercing by měl být proveden kolmo na podélnou osu jazyka. Pak tedy při správném umístění šperku nedochází k narušení krevního, nervového či jiného zásobení.


Vlivem nahromadění řídkého pojiva v okolí svalové tkáně jazyka dochází k otoku a proto je nutné aplikovat pro čerstvý piercing šperk delší a až po zhojení jej vyměnit za kratší činku. Otok totiž může dosáhnout až dvojnásobku původní velikost jazyka. Bývá výraznější u rozměrnějších jazyků (u mužů) a také čím více je piercing umístěn vzadu, tím masivnější je i otok. Reakce jsou však velice individuální. Piercing jazyka je téměř bezbolestný, ovšem cca 3-4 dny poté jazyk mimo již zmíněného otoku bolí, většinou též bolí a otečou krční uzliny.
Co se týče jídla, tak v počátečních dnech je vhodné požívat pouze tekutou či kašovitou stravu nedráždivého charakteru, omezte ostrá, kořeněná jídla a též omezte přísun citrusů. Pokrmy by měly být chladné - není vhodné požívat teplé či horké nápoje. Nepít kávu, vyhnout se požívání alkoholu - zejména koncentrovaného. Vhodné je jíst jogurty, kaše, mixované banány apod. Pokrmy, jež by mohly poranit jazyk (např. hranolky či chipsy) nejsou ze začátku vhodné. Po každém jídle je nutno vypláchnout si ústa čistou vychlazenou vodou, v prvních dnech lépe převařenou. Používání desinfekčních prostředků vzhledem k ochranné funkci mikroflory dutiny ústní a protilátek obsažených ve slinách není nutné. Pokud se použije ústní voda, neměla by obsahovat alkohol a ředit by se měla max. na 1/4 koncentrace.
Velmi důležitou věcí pro zdárné hojení a zábranu otoku je posrkávání studené vody uchovávané v ledničce nebo rozpouštění drobných kousků ledu v ústech opakovaně během dne a také po ránu, kdy dochází ke zvýraznění otoku v důsledku horizontální polohy během spánku - tento postup je velmi efektní a důležitý. Pokud pojídáte tužší sousta, je vhodné opatrně kousat, sousto posouvat vidličkou až ke stoličkám. Během fáze hojení se také snažte omezit nadměrný pohyb jazyka, též není vhodné provozovat orální sex, není vhodné odstraňovat barbellu z piercingu - kanálek se velice rychle zatáhne. I během vyhojení pieringu u některých osob dochází k zatažení piercingového kanálku velice rychle, někdy i během 1 dne. Je vhodné každý den zkontrolovat dotažení závitů, aby nedošlo k vyšroubování a následnému polknutí šperku. Po definitivním zhojení piercingu je vhodná pravidelná a trvale zvýšená hygiena a péče - pravidelně šperk čistit, přičemž je vhodné jej vyjmout z piercingu, odstranit plaky - zubní kámen, popř. vyvařit.
Piercing jazyka může být i vícenásobný, tedy 2 či více činek umístěných za sebou. Méně častou variantou je umístění mimo střední čáru jazyka, tzv.off centre. V tomto případě musí být při použití barbelly velmi pečlivě umístěný z důvodu vyvarování se přerušení větších krevních cév.

Častým dotazem bývá, zda šperk nepoškozuje zubní sklovinu či dásně. To samozřejmě záleží na umístění, délce činky a velikosti kuliček. Vyšší ryziko je také u lidí, kteří mají zvýšenou tendenci si se šperkem v ústech "hrát". U dlouhých činek se může při jídle přihodit nepříjemné zkousnutí kuličko, což může mít za následek ulomení zubu. Proto doporučujeme nepřehánět to s délkou činky. Vhodná alternativa je též šperk z bioplastu, ten je ovšem méně trvanlivý, zkousnutí většinou nevydrží (je vhodné pořídit si kuličky do zásoby).
Lidé se také často ptají, co dělat při spolknutí kuličky. Nedělat nic, kulička samovolně vyjde během dvou tří dnů. Šperk vdechnout nelze.
Péče: 2x denně kloktat ústní vodu, speciální péče, pokud se nevyskytují komplikace, není potřeba.Piercing jazyku www.marre.czpiercing jazyku dvojitý www.marre.czpiercing jazykupiercing jazyka 2piercing jazyka 5

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement